Aktualności

Jesteśmy w książce! 💙💜

Zdarza Ci się czasem, że o czymś marzysz i to się najzwyczajniej w świecie wydarza? Albo nawet nie marzysz i też sie dzieje? My przeżywamy właśnie ten drugi scenariusz.

Gdy bodajże w lipcu minionego roku napisała do nas Marzena Juraczko, dziennikarka i autorka, z informacją, że chce wydać książkę, która będzie jej rozmową z różnymi małżeństwami i chciałabym nas zaprosić do tego projektu, myśleliśmy (dosłownie!), że spadniemy z krzesła.

Dlaczego?

– w tym momencie mieliśmy jeszcze dwa miesiące do ślubu, a w październiku (bo wtedy zaplanowana byłaby rozmowa), mieliśmy się już wypowiadać jako małżeństwo. Ta wizja nas nieco przeraziła.

– pojawił się lęk: przecież my nic nie wiemy o małżeństwie – mówimy. Okazało się, że Marzenka szukała młodego stażem małżeństwa, a kiedy natknęła się w sieci na naszego bloga i zobaczyła nazwę: „Troje w kuchni”, czuła, że to jest to. Książka bowiem nosił tytuł: „Szczęście we troje” – przypadek ;)?

Stwierdziliśmy po namyśle, że to dla nas ogromna szansa i prezent od Pana Boga, i że absolutnie nie możemy przyjść obok tego obojętnie, wystraszyć się, poczuć niegodnymi czy nieodpowiednimi. Po prostu: mamy to być my. Widoczne Bóg tak chciał, a my Mu za to jesteśmy szalenie wdzięczni.

Na portalu „Bonito” czytamy:

„Oto książka: „Szczęście we troje. Rozmowy z małżeństwami”, w której siedem par dzieli się swoim życiowym doświadczeniem i receptą na stworzenie szczęśliwego małżeństwa. Mają dzieci, wnuki, a w jednym przypadku nawet i prawnuki. Są wśród nich rodzice biologiczni, ale też adopcyjni i zastępczy. Jest też para, która dopiero rozpoczyna małżeński staż, więc wszystko przed nimi. Nie są to idealne małżeństwa, niedościgłe wzorce, ale zwykli ludzie, którzy mierzą się, jak każdy z nas, ze swoimi słabościami, wadami, wzlotami i upadkami. Przeżyły różne dramaty i cierpienia, takie jak utrata lub niepełnosprawność dziecka, bankructwo czy zdrada. Co więc sprawia, że każdego dnia pokonują życiowe burze i wypływają na spokojne fale? Oni znają ten sekret. Teraz dzielą się nim z Czytelnikami”.

Bardzo, ale to bardzo zachęcamy Was do zakupu tej niezwykłej pozycji książkowej. Historie są do bólu prawdziwe, wzruszające, czasami dotykające najczulszych stron naszego wnętrza.

Może to historia dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *