• Ciasta

  Walentynkowa zebra

  Walentynki tuż tuż, to i my w pozostajemy w atmosferze wszechogarniającej i panoszącej się Pani Miłości. A jak miłość to i serce, a jak serce to… może ciasto? W końcu, jak mawia stare porzekadło: „przez żołądek do serca”. Spróbujcie zaskoczyć ukochanego/ukochaną czymś słodkim: proponujemy nieco zdrowszą wersją, starej i dobrze znanej „zebry”.

 • Desery

  Pączki z piekarnika na mące orkiszowej

  Tłusty czwartek, wcale nie musi być taki „fat”, jak się powszechnie przyjęło. Nie musimy zjeść pięciu pączków, bo tak mówi tradycja. Nic nie musimy. Natomiast wiele możemy, np. upiec lekkie pączki. To nie oksymoron. Dobrze czytacie: lekkie pączki i upiec, nie usmażyć. :) Serwujemy dziś naprawdę smaczny przepis – może to będzie alternatywa, która i Was pozytywnie zaskoczy.

 • Z zeszytów naszych mam i babć

  Andrut kokosowy mamy Eli

  Dzisiejsza propozycja to pierwszy przepis z serii "Z zeszytów naszych mam i babć". Tradycyjne inspiracje kulinarne będą pojawiać się na naszym blogu cyklicznie. Zamierzamy hucznie świętować w każde imieniny miesiąca. Zapraszamy na przygodę ze smakołykami, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Dziś na scenę wkracza stary, dobry andrut... Smacznego:)